Yaşam

Bitkin halleri dikkatlerden kaçmadı! Nihal ve Bahar Candan kardeşler sağlık kontrolüne böyle getirildi

Operasyonda gözaltına alınan Bahar ve Nihal Candan kardeşlerin sağlık kontrolüne getirilirken, bitkin halleri de dikkatlerden kaçmadı.

NİHAL VE BAHAR CANDAN KARDEŞLER GÖZALTINDA

BİTKİN DURUMLARI DİKKAT ÇEKTİ

Fenomen kardeşler ve Hacı İsrafil S., polis tarafından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Hastanedeki işlemleri tamamlanan 3 şüpheli, daha sonra tekrar polis merkezine götürüldü. Candan kardeşler basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. Candan kardeşlerin yürümekte güçlük çekerken bitkin halleri dikkat çekti. Suç örgütüne üye olmak ve hata sonucu malvarlığını aklamak suçlarından gözaltına alınan şüphelilerin sorgularının devam edeceği öğrenildi. Öte yandan şüphelilerin 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 kişiyi dolandırdığı öğrenildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, fenomen kardeşlerin gözaltına alınmasına ilişkin yazılı basın açıklaması yaptı. Başsavcılık, Nihal Candan ve Bahar Candan’ın kara para aklama ve dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındığını açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yazılı ve görsel basın organlarının içeriğinde ‘Fenomen Bahar ve Nihal Candan sazan sarmalı vurgunculuğu yapmakla suçlanıyor’ şeklindeydi. haberler Bu nedenle bir basın açıklamasına ihtiyaç duyuldu. Başsavcılığımızca Örgütsel Faaliyetler Kapsamında Nitelikli Dolandırıcılık ve Kabahatlerden Kaynaklanan Malvarlığının Aklanması Suçlarından dolayı yürütülen soruşturmada; 2020, 2021 ve 2022 yıllarında 79 mağdurun dolandırıldığı belirlendi. Soruşturma kapsamında; Şüpheliler ABC, G.Ç. ve onun. Suç örgütüne üye olmak ve suçtan kaynaklanan mal değerlerini aklamak suçlarından 14/11/2023 tarihinde gözaltına alındı. “Soruşturma kapsamında maddi gerçeğin tüm yönleriyle ortaya çıkarılması ve sorumlular hakkında yasal işlem başlatılması amacıyla tüm süreçler aktif olarak yürütülmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu