Teknoloji

WhatsApp’a Çift Dokunma Mesajları Özelliği Geliyor

Dünyanın en tanınmış anlık mesajlaşma uygulaması Naber, yaklaşık bir yıl önceki mesajlara emoji ile tepki ver özelliği başlattı. Alternatif mesajlaşma uygulamalarında da bulunan bu özellik, cevaplayarak vakit kaybetmek istemediğiniz bildirimlerin altına yerleştirilebilir. emoji bırak sağlar. Gelen son haberler, WhatsApp’ın bu özelliğin kapsamını genişletmek için çalıştığını ortaya koydu.

Geliştirici grubun açıklamalarına göre WhatsApp’ın 23.0.10.73 kodlu iOS beta sürümüyle ilgili incelemeler. çift ​​tıklama emoji ile tepki sağlayacağını ortaya koydu. Bu özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte, kullanıcılar daha kolay emojilerle bir şekilde tepki verebilecekler. Böylece kullanıcı deneyimi optimize edilecek.

Mesajı basılı tutmanıza gerek yok!

WhatsApp’ın güncel sürümlerinde emoji tepki özelliğini kullanmak için söz konusu mesaja tıklayın. basılı tut , ardından gönderilecek emojinin seçilmesi gerekiyor. iOS beta sürümünde tespit edilen yeni özellik, işlerin kolaylaşacağını gözler önüne seriyor. Ama bu noktada bazı kafa karıştırıcımeseleler var.

Özelliği geliştirme aşamasında tespit eden WABetaInfo, yalnızca çift dokunmanın kullanılabileceğini belirtiyor. gerçekle yüzleşen başparmak emojisi için kullanılabileceğini söylüyor. Yani diğer emojiler en azından şimdilik bu özellikten muaf. Bununla birlikte, yukarı bakan başparmak emojisi çoğumuz sıklıkla ” Onayla“anlamına gelen bir emojidir. Özellik kısıtlı olarak yayınlansa bile tüm WhatsApp kullanıcıları için çalışacaktır. Bu açıktır; basılı tutarak emoji göndermek şu an olduğu gibi kullanılmaya devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu