Sağlık

Muayenehanenin sahibi olan doktorlar harekete geçmeye hazırlanıyor! (Özel haberler)

Özel Hastaneler Yönetmeliği ile ameliyat yapacakları hastanelere kısıtlama getirilen serbest muayenehane operatör hekimleri harekete hazırlanıyor.

Sağlık Bakanlığı, İstanbul’daki bazı hastanelerin “muayene hastanesi” olmasını engellemek için düzenleme yaptı. Yönetmelik ile özel hastanelerde ekibi olmayan doktorların hastanede ameliyat olma şansı azalıyor. Özel hastanelerin her branşta belli sayıda doktorla ameliyat yapabilmesine karar verildi. Yönetmeliğin yayımlanmasının ardından serbest muayenehane ve tabip odalarında faaliyet gösteren doktorlar karara tepki gösterdi. Doktorlar, “İşletme yapıyoruz. Eğer faaliyet gösteremezsek ticari faaliyete devam etmemiz mümkün değil. Sağlık Bakanlığı özel muayenehanelere kısıtlama getiriyor. Buna hakkı olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Özel Muayenehane Doktorları Eyleme Hazırlanıyor

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Önündeki Dile Yansımalarını Getirecekler

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) ulaşan bir plastik cerrah, “12 Aralık’ta İZMİR İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak Sağlık Bakanlığı ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne tepkilerimizi ileteceğiz. Bu sorunun acilen çözülmesi gerekiyor. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

BAKAN KOCA NE DEDİ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu