İş

İngiltere’den Türkiye’ye açıklama

İngiltere ile Türkiye arasında yenilenecek serbest ticaret anlaşması (STA) için İngiliz kamuoyunun görüşünün alınacağı hatırlatılarak, kamuoyunun, iş dünyasının, sivil toplumun ve ilgili diğer paydaşların görüşlerini açıklamaya davet edildiği hatırlatıldı.

Edinilen bilgiye göre, iki ülke arasında yenilenecek STA’ya ilişkin kamuoyunun görüşünün alınacağı açıklamasından bir süre sonra Vodafone Grubu’nun Newbury’deki genel merkezini ziyaret eden İngiltere Uluslararası Ticaret Bakanı Nigel Huddleston, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Nigel Huddleston, ticaret anlaşmalarının asıl amacının işletmelere fırsatlar sağlamak, ekonomileri büyütmek ve istihdamı desteklemek olduğunu belirtti. “Dolayısıyla işletmelerin bu anlaşmalardan ne beklediklerini bize söylemeleri büyük önem taşıyor. Öne çıkan bir stratejik ortak olan Türkiye ile ticari ilişkilerimiz gelişmeye devam ediyor. İşbirliğimiz yalnızca geçtiğimiz yıl yüzde 30’un üzerinde büyüdü. Serbest ticaret anlaşmamızı geliştirmeye başlamak ve büyüme fırsatlarının önünü açmak önemli.” “Ve İngiliz işletmelerinin yaklaşık 85 milyonluk bu pazara daha iyi erişmesine yardımcı olmaktan heyecan duyuyorum.”İfadelerini kullandı.

konyaaltihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu