Haber

Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Hatay’daki çalışmalarını inceledi

Türkiye, 6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki sarsıntıların yaralarını sarıyor.

Bu kapsamda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Hatay’ın Defne İlçesi’ndeki Harbiye Hidropark’ta yürüttüğü çalışmaları inceledi.

Günde 10 bin kişiye yemek servisi yapılan aşevini ziyaret eden Bakan Akar, Mehmetçik dershanelerinde eğitim gören öğrencilerle sohbet etti.

“Günde 160 bin kişiye sıcak yemek sunabilecek kapasiteye ulaştık”

Ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Akar, depremin ilk anından itibaren bölgede çalışmaların sürdüğünü bildirdi. “Şu anda günde 160 bin kişiye sıcak yemek verme kapasitesine ulaştık. Shake bölgesinde her gün 385 bin ekmek üretiyoruz. Çalışmalarımızı sürdürmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. 10 bin kişilik mutfağımızda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mehmet Yalçınkaya şefi de bizimle. Çalışmalarımıza katkı sağlıyor”sözlerini kullandı.

“Mehmetçik okulları ve dershaneler kurarak ihtiyaca cevap veriyoruz”

Deprem bölgesinde eğitim çalışmaları yürüttüklerini anlatan Bakan Akar, şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız çalışmalar çerçevesinde anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liseler için Mehmetçik okulları ve dershaneler kurarak ihtiyaca cevap veriyoruz. Üniversiteye hazırlık ihtiyaçlarını karşılamak için kitap ve belgeler sağladık. Öğretmenlerimiz hazır. Biz de bu konuda gençlerimize yardımcı olacağız.”şeklinde konuştu.

“Tek yumruk tek yürek olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz”

Depremin olduğu ilk günden itibaren çalışmalarda büyük aralar verildiğini vurgulayan Bakan Akar, şunları söyledi: “Daha yapacak çok işimiz olduğunun da farkındayız. Milletimiz ve devletimiz bu konuda dimdik ayaktadır. Tek yumruk tek yürek olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah tüm bu yaraları saracağız. Devlet olarak, millet olarak, silahlı kuvvetler olarak gücümüz, imkanımız, kudretimiz var. Daha önce benzer felaketleri atlattığımız gibi bunu da atlatacağımıza inancımız tamdır. Silahlı kuvvetlerimiz milletimizin yanındadır. İlk andan itibaren seferber olduk. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaralar sarılacak. Bunları yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”açıklamalarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu