Haber

Hindistan’da karakollardaki uyuşturucunun kaybolmasıyla ilgili fareler suçlandı

Hindistan’da polis, karakollarda tutulan uyuşturucu maddenin yaklaşık 200 kilogramının “ortadan kaybolmasıyla” ilgili fareleri suçladı.

BBC’nin haberine nazaran, Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletindeki bir hakim, uyuşturucu kaçakçılığı davalarında kanıt olarak gösterilmesi için karakollarda saklanması talep edilen esrarın yaklaşık 200 kilogramını farelerin “yediğini” tabir etti.

Hakim Sanjay Chaudhary, bir duruşmada polisten delil olarak ele geçirilen esrarı göstermesi istendiğinde, farelerin uyuşturucuyu “yok ettiği” karşılığının alındığını aktardı.

Chaudhary, uyuşturucu satıcılarından ele geçirilen yaklaşık 700 kilogram esrarın Mathura bölgesindeki polis karakollarında tutulduğunu kaydetti.

Esrarın “fare istilası tehlikesi altında olduğunu” söyleyen Chaudhary, karakollarda tutulan esrarın 200 kilogramının fareler tarafından yok edildiğini belirtti.

Hindistan’da 10 Mart’ta görülen bir davada da yeniden polis, 386 kilogram esrarın “bir kısmının fareler tarafından yendiğini” belirten rapor hazırlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu