Haber

Biden konuşurken Blinken’in yüzü şekil değiştirdi

Attığı her adım ve söylediği her sözle gündemde olan ABD Başkanı Joe Biden, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Blinken’in o an Biden’ın yanında telaşlı bir şekilde hız ifadesi dikkat çekti. Blinken’in, Biden’ın sık sık yaptığı hatalardan birini daha yapmasından korktuğu iddia edildi.

TOPLANTIYA İZ VEREN ANLAR

Biden, Dışişleri Bakanı Blinken ve heyetiyle birlikte ABD-Çin ilişkilerini görüşmek üzere Çin lideri ve hükümet temsilcileriyle bir araya geldi. Blinken’in toplantı sırasında Biden’a dikkatle baktığı anlar, etkinlikten kısa bir süre sonra X’te paylaşıldı. Çoğunlukla tarafsız bir ifadeyle sessiz kalan Blinken’in oldukça korktuğu gözlendi.

Blinken-Biden

GÖZLERİ ÜNLÜ OLDU

Sık sık gaflarıyla gündeme gelen Biden, her zaman etrafındakilerin rehberliğine ihtiyaç duyuyor. Daha önce sahnedeki boş alanla el sıkışan ABD Lideri Joe Biden, geçtiğimiz aylarda konuşma yaparken hayatını kaybeden Kongre Üyesi Jackie Walorski’yi arayarak “Jackie, Jackie, neredesin?” diye sordu. dedi. O anlar izleyenleri hayrete düşürürken Missouri Cumhuriyetçi Temsilcisi Vicky Hartzler, yapılan hataya değinerek, “Gerçekten korkunç ve utanç verici bir gaf” dedi. Biden, silahlanma meselesiyle mücadelesini anlattığı konuşmasını “Tanrı Kraliçeyi korusun” diyerek bitirdi. Biden’ın gaf mı yoksa şaka mı yaptığı belli değildi.

haberhinis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu