Ekonomi

Activision Blizzard’ın satın alma anlaşması yeniden yapılandırılacak

Cardell, Sky News’te katıldığı bir programda söz konusu satın almayı engelleme kararlarının halen geçerli olduğunu belirtti.

Microsoft ile yapılan görüşmelerden, şirketin Activision Blizzard’ı satın almak için sözleşme yapısında yeniden yapılandırmak istediğini anladıklarını kaydeden Cardell, “Dolayısıyla, rekabet endişelerimizi gidermek istediklerini anlıyoruz. Eğer yaparlarsa, yeni yapılandırma önerilerini dikkatle inceleyeceğiz. Yeni yapılandırmaları, endişelerimizi tam ve kapsamlı bir şekilde gidermeli. Ancak şu an için pozisyonumuz değişmedi.” terimleri kullandı.

CMA, Eylül 2022’de Microsoft’un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard satın almasıyla ilgili bir inceleme başlattı ve birleşme anlaşmasının bulut oyun pazarının geleceğini değiştireceğine dair rekabet endişelerini gerekçe göstererek bu yılın Nisan ayında satın almayı engelledi.

Activision Blizzard’ın yılın ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarına ilişkin dün yapılan açıklamada, yeni imzalanan anlaşma ile Microsoft ile birleşme anlaşmasının daha yüksek fesih bedeli ve yeni ticari düzenlemeler karşılığında 18 Ekim’e kadar uzatıldığı bildirildi.

Gerçekleşirse söz konusu anlaşma oyun dünyasının en büyük satın alma süreci olacak.

dumlupinarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu