Teknoloji

ABD’li gazeteci Hersh: Ukrayna’nın karşı saldırısı ABD’ye veya NATO’ya hiçbir fayda getirmeyecek

Amerikalı araştırmacı gazeteci Seymour Hersh, sunucu George Galloway’in yayınına katılarak Ukrayna ihtilafının seyrini değerlendirdi.

Hersh, Bu (karşı saldırı) kesinlikle Ukrayna, NATO veya Biden yönetimi için iyi olmayacak.”ifadeleri kullandı.

‘NATO fiilen çatışma halinde’

NATO’nun Ukrayna’daki çatışmaya katılıp katılmayacağı sorusuna Hersh, ittifakın “muhtemelen fiilen çatışmada olduğunu” söyledi.

Hersh, “Yani, eğitim ve danışmanlık açısından, bilirsiniz, şu anda Ukrayna ordusunda çok farklı gruplar var … Sanki uzun süredir birlikte veya ayrı ayrı çalışan 15 farklı dans ekibiniz var.”dedi.

Ayrıca, Hersh “Ve onları büyük bir salona koyup ‘Aranızda bir rutin oluşturmak için bir saatiniz, bir gününüz veya üç gününüz var’ dersen, bu imkansız. Bildiğim kadarıyla orada olan da bu. Ukrayna ordusu şu anda.”yorumunu yaptı.

Ukrayna, 2022’nin sonlarından beri yaklaşmakta olan saldırısını duyuruyor. Saldırının başlangıçta ilkbaharda başlatılması planlandı, ardından yaza ertelendi.

Ukrayna hükümeti, gecikmenin silah sıkıntısından kaynaklandığını ve Batılı bağışçılarını tanklar, insansız hava araçları ve savaş uçakları da dahil olmak üzere giderek artan ağır silahlar tedarik etmeye zorladığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu